Šv. Huberto – medžiotojų globėjo diena

Gerb. Vilniaus medžiotojų draugijos nariai,
Kiekvienais metais, lapkričio 3 dieną, minima šv. Huberto – medžiotojų globėjo dieną. 
Fransua Hubertas gimė apie 655 m. Jis buvo Burgundijos hercogo Huberto sūnus. Jaunasis Hubertas mėgo medžioklę ir puotas. Anot legendos, vieną šv. Kalėdų vakarą Hubertas išjojo medžioti ir pamatė elnią su didžiuliais dešimties atšakų ragais. Jis pasiruošė sviesti ietį, bet pargriuvo. Elnią nutvieskė šviesa ir tarp jo ragų Hubertas pamatė šviečiantį auksinį kryžių. Nuo to laiko jaunuolis atsisakė aukštų titulų ir gyveno atsiskyrėlio gyvenimą Ardėnų kalnuose.
Savo buvusių medžioklių plotuose Hubertas įkūrė keletą vienuolynų, rūpinosi gamtos apsauga. Po mirties (727m.) paskelbtas šventuoju ir palaidotas šventojo Huberto bazilikoje netoli Nemiūro miesto. 1738 m. buvo įsteigtas šv. Huberto ordinas, kuriuo apdovanojami asmenys, nusipelnę medžioklėje. Įsigalėjus krikščionybei, Medžiotojų diena sutapatinta su šv. Huberto varduvėmis.
Kviečiame visus šią progą paminėti kartu.17.00 val. į šv. mišias Vilniaus Kalvarijų – Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje (Kavarijų g. 327)18.00 val. vyks furšetas ir Garbės medžiotojų apdovanojimų įteikimas Medžiotojų restorane (Jeruzalės g.16)

Kategorijos: Uncategorized.

Komentavimo galimybė išjungta.